3 fitness koláče, na ktorých si pochutnáte

Chcete si doma zamaškrtiť na niečom chutnom, no zároveň nechcete pribrať? Vybrali sme pre vás 3 koláče, ktoré si môžete dopriať aj vy. Ich príprava netrvá dlho, takže vám zostane čas aj na pár fitness cvikov navyše.

Svieži ovocný fitness koláč

Tento koláč je skvelý pre milovníkov ovocia a orechov. Je osviežujúci a na tanieri vyzerá naozaj dobre, takže ním môžete ohúriť aj svojich hostí. My sme do koláča dali lesné ovocie, ktoré je plné vitamínov a antioxidantov.


Ingrediencie:

2 ks vajec

1 ks prášku do pečiva

2 ČL javorového alebo agávového sirup (prípadné iný zdravý sirup podľa vášho výberu)

250 g orechov (vlašských)

250 g ovocia (lesné ovocie, ako sú maliny, jahody, černice, ríbezle, brusnice sú na tomto koláči výborné, ale môžete použiť aj iné podľa vašej chuti)


Postup:

Nachystajte si mixér a rozmixujte v ňom orechy. Do nich pridajte 2 vajíčka a prášok do pečiva. Všetko spolu zmiešajte. Následne cesto vylejte do pripravenej formy. Posypte ho rovnomerne ovocím. Koláč ešte polejte javorovým sirupom. Vložte do rúry a pečte 30 minút pri 180 °C.

Tvarohová roláda s kakaom

Trápiť sa s roládou sa nechce každému. Ale pri tejto vás určite presvedčíme. Zvládne ju urobiť aj začiatočník v pečení. Je veľmi chutná a osladiť si ju môžete podľa svojho gusta. Kakao má protizápalové účinky a obsahuje minerálne látky. Tvaroh je zase skvelým zdrojom bielkovín a obsahuje veľa vitamínov (B6, B12, A, C…).


Ingrediencie:

Piškót:

6 ks vajec

1 ČL trstinového cukru

3 PL kakaa

1 PL medu

140 g celozrnnej múky

1 ČL prášku do pečiva


Plnka:

2 ks nízkotučného tvarohu

20 g trstinového cukru (množstvo cukru si upravte podľa vlastnej potreby)


Postup:

Zoberte vajíčka a oddeľte žĺtka od bielkov. K žĺtkom prisypte kakao a pridajte med. Z bielkov a cukru si vyšľahajte sneh. Do vyšľahaných bielkov pridajte žĺtkovú zmes a všetko spolu zmiešajte. Teraz zmiešajte múku s práškom do pečiva a ručne ju vmieste do cesta. Dajte na plech a pečte 10 až 15 minút pri teplote 175 °C. Po upečení vyberte a nechajte piškót vychladnúť.


Trstinový cukor zmiešajte s tvarohom a natrite ho rovnomerne na piškót. Opatrne zrolujte do rolády a nechajte stuhnúť v chlade. Nakrájajte a už len vychutnávajte. Kto má rád horkú čokoládu, môže ňou roládu poliať.

Fitness koláč s makom

Niekto to rád makové...a presne pre takých labužníkov je tento koláč ako stvorený. Mak má úžasné účinky na naše zdravie. Je prevenciou proti chrípke, ale aj rakovine. Upokojuje nervový systém a je zdrojom bielkovín.


Ingrediencie:

4 vajíčka

150 g mletého maku

50 g mletých ovsených vločiek

kypriaci prášok do pečiva

škorica

2 jabĺčka


Postup:

Do misky nasypte mak a ovsené vločky. Pridajte všetky vajíčka a zmes rozmixujte. Jabĺčka ošúpte a nastrúhajte. Potom ich vložte do misky s rozmixovanou zmesou. Pridajte štipku škorice a 1 ČL kypriaceho prášku do pečiva. Všetko spolu premiešajte. Do formy vložte papier na pečenie a nalejte naň pripravené cesto. Nechajte piecť v rúre na 170 °C približne 30 až 40 minút.


Kto má rád ovocie, môže si do tohto koláča pridať napríklad čerešne (môžu byť aj zavárané).


Tieto chutné koláče potešia každého. :) Ak však nemáte vždy čas na pečenie, stále si môžete pochutnať na niektorej z našich TEKMAR tyčiniek.

tekmar 

 Späť na Blog