3 jednoduché cviky pre ploché bruško

Vytŕčajúce bruško nie je veľmi príťažlivé. Teda asi vôbec. No vždy s tým môžete niečo urobiť. A my máme pre vás niekoľko jednoduchých cvikov, s ktorými sa vám to podarí.

1.Statická doska

Tento cvik si našiel množstvo obľúbencov. Nie je až taký jednoduchý, ako vyzerá. Aby ste tento cvik urobili správne, musíte sa otočiť čelom k podložke a oprieť sa o lakte. Nohy máte na špičkách a vystreté. Zadok držíte vyššie. Dávajte pozor, aby vám neklesal k podložke. Všetky svaly máte napnuté, dýchate pravidelne a snažíte sa v tejto polohe vydržať aspoň 50 sekúnd. Ak to nejde hneď, tak začínajte s 20-timi sekundami a postupne čas predlžujte. Vždy si oddýchnite na podložke a potom cvik opäť zapakujte.


Takzvaný plank” je pre priamy aj vonkajší šikmý brušný sval veľmi účinná. Pri cvičení sa zapájajú aj ďalšie vnútorné brušné svaly.

2. Zdvíhanie nôh nahor

Ľahnite si na podložku a ruky si položte voľne pozdĺž tela. Nohy sú vystreté. Pravú nohu mierne zdvihnite nad podložku. Ľavú zdvihnite kolmo nahor. Opäť sa vráťte do východiskovej polohy a teraz nohy vymeňte a cvik zopakujte. S každou nohou takto cvične aspoň 10-krát.


V takejto polohe môžete cvičiť rôzne cviky. Napríklad bicyklovanie s nohami, ktoré taktiež dokáže pekne vypracovať brucho.


3. Skracovačky na fit lopte

Posaďte sa na fit loptu a dajte si ruky za hlavu. Kolená sú v 90-stupňovom uhle, mierne rozkročené. Opatrne začnite robiť skracovačky. Nezabudnite na dýchanie. Pri takomto sede na fit lopte sa pri cvičení nezapája priamy stehenný sval. Všetka energia z cvičenia ide do vášho brucha. Takže posilňujete presne to, čo potrebujete.

vw15KtzHfCOsnBm-UOMKMvdMjGzEzlCljhjqZBpuOpo1EtDr_UdSieX8AGciscchurGu7FvMCqmwaG2CVuc-pIKpvM5FaFj2cePo9wP2muYZbrjcAEH6QeSD7DUbgV5UG2ETcQgh

Rada na záver

Pri cvičení nezabudnite ani na správne zloženie stravy. Prijímajte bielkoviny a tuky. Nájdete ich v mäse, vajíčkach, ale aj rybách. Do svojho jedálnička zaraďte aj väčšie množstvo zeleniny. A ak si predsa len chcete trošku zamaškrtiť, dajte si proteínovú tyčinku GREEN LINE. Obsahuje 25 %-ný podiel proteínov a zároveň výborne chutí. O proteínoch a ich účinkoch sme písali v predošlom článku.Späť na Blog