Dominika Mirgová: „Tanec by nás mal spájať"

Spájať rodinu a kariéru nie je vôbec jednoduché. No Dominika Mirgová nám prezradila, ako na to. Dozvedeli sme sa aj niečo viac o jej novom klipe k pesničke Dole a ktorá z našich tyčiniek je jej najobľúbenejšia. Viac ale už v našom rozhovore.


Nedávno vyšiel tvoj klip k pesničke DOLE. Ako si spokojná s finálnym výsledkom?


Mne sa veľmi páči. Som spokojná. Od začiatku som mala predstavu, ako by to malo vyzerať, no nečakala som, že to bude až tak dobré. :)


IMG_2534.jpg


Prezradíš nám aj niečo viac o klipe? Kto klip navrhol, kto sú tanečníci v tvojom klipe a kto vymýšľal choreografie?


Tak klip sa natáčal dva dni. Máloktorý klip, ktorý som točila, bol tak náročný na natáčanie. Každá scéna mala nejaký príbeh. Boxovanie v ringu, tanečný battle a nakoniec synchróny v strelnici...musím sa priznať, že to bolo oveľa náročnejšie, ako keď sa len ja postavím pred kameru.


Tanečný battle, to bol môj nápad, keďže sa aj v tejto tanečnej sfére pohybujem už dlhší čas. Tancu sa venujem odmalička, no trénerkou som už vyše 8 rokov. Chodím s deckami na tanečné súťaže, vidím, ako to tam chodí. Chcela som to preniesť do klipu a v ňom ukázať, že tanec by mal spájať. A nie je to len v tanci, je to všade. Rivalita, závisť, neprajnosť je všade okolo nás. Človek sa buď s tým naučí žiť, alebo pre to niečo spraví. Alebo sa aspoň pokúsi spraviť.Máš aj nejaké vtipné zážitky, ktoré sa stali počas natáčania?


Fu, no tých je veľa. :) Ale najvtipnejšie zážitky vznikajú, keď je nás na pľaci čo najviac.


Spomínala si, že si tanečnou trénerkou už 8 rokov. Ako je to teraz, keď máš Peťka? Venuješ sa tancovaniu naplno aj naďalej?


Samozrejme, že áno. Jasné, že som mala krátku pauzu, ale bez spevu a tanca by som nemohla existovať. Tak som sa k tomu pomaličky vrátila.


IMG_2470.jpg


Vieme, že si píšeš texty sama...aj text tejto pesničky je tvoja tvorba?


Tento text som si nepísala, ale téma bol môj nápad. Som autorkou hudby. Melódia tejto skladby mi napadla v sprche. :)


Asi sa ťa to ľudia pýtajú často, keďže si už mamičkou, ako sa ti darí všetko stíhať? Hudba, kariéra, rodina…máš pre ostatné mamičky nejaké rady, ako to zvládnuť?


Túto otázku dostávam denne. :) Mám v tom systém a mám na to ľudí, ale nie. :D Ak niekto veľmi chce, tak sa všetko dá. Ja mám okolo seba úžasných ľudí , ktorí mi neustále pomáhajú. Obe veci chcem robiť na 100 %. Byť aj dobrou mamou, ale aj sa venovať svojej kariére. A dá sa to. Len treba veľa makať. Síce nemám až toľko času na samú seba, ale to som ani nikdy nemala. Rozlietaná som na všetky strany. Rady? Nevzdávať sa, ísť tvrdo za svojím a ďakovať každý deň Bohu za to, čo máme.


IMG_2493.jpg


Ako by si porovnala svoj život pred a po pôrode? V čom vidíš najväčší rozdiel?


Predtým som žila svoj život, menej sa bála. Teraz žijem preňho a zo dňa na deň sa ten strach stupňuje. Život sa mi veľmi zmenil. Je to úplne iné.  Je krásne byť mamou.


Čo ty a zdravý životný štýl? Patríš medzi ľudí, ktorí sa snažia žiť zdravo? Ak áno, prezradíš nám, či chodievaš cvičiť alebo sa snažíš zdravo stravovať?


Predtým som to neriešila. No teraz, čím som staršia, som na sebe spozorovala, že ten metabolizmus už nefunguje tak, ako by mal. Neviem, či to bolo tehotenstvom, ale začala som viac cvičiť a zdravo sa stravovať spoločne s maminou.


Dopočuli sme sa, že ti chutia naše tyčinky Tekmar. :) V čom sa podľa teba líšia od iných tyčiniek?


Sú výborné. Fakt. Nie sú až také sladké ako iné tyčinky a to mám na nich rada.


Ktorá tyčinka je tvoja najobľúbenejšia a odporučila by si ju aj ostatným?


Najviac milujem vanilkovú.Prezradíš nám, čím nás prekvapíš v nasledujúcich dňoch? Máme sa opäť tešiť na nejakú hudobnú novinku?


Pripravujeme ďalší videoklip a jesenné turné, na ktoré sa už veľmi teším.Dominika, ďakujeme ti za rozhovor a držíme ti palce v kariérnom aj osobnom živote. :)

Späť na Blog