Zdravých 20 rokov s Musli Tekmar

20 rokov sa môže považovať za kus cesty, chceme sa s vami podeliť o naše pocity a možno i priblížiť fakty, ktoré ste o nás nevedeli. Takže...

  • Názov TEKMAR naozaj nič neznamená, vymysleli sme ho ešte pred rozhodnutím, že sa pokúsime o podnikanie v oblasti potravinárskej výroby. Neskôr sme k nemu pridali dôležitý dovetok a tak našu spoločnosť poznáte pod úplným názvom TEKMAR SLOVENSKO. Už dávnejšie sme zverejnili autora nášho korporátneho loga, ktorým je akademický sochár Milan Richter. Náš hlavný identifikačný znak má teda slovenský pôvod - vznikol v bratislavských ateliéroch. Slovenské sú všetky vizuály a obalový dizajn výrobkov, katalógy a návrhy našej komunikácie, ktoré v posledných desiatich rokoch pre nás vášnivo tvorí dizajnérska agentúra Pergamen Trnava.
  • Všetky receptúry, komplexné produktové know-how, inovatívne technologické postupy sme vymysleli sami v našom malom kolektíve. Iba v posledných 10 rokoch sme investovali do vývoja postupov a receptúr viac ako 5 miliónov EUR. Všetko z vlastných zdrojov, ku ktorým nám pomohli tržby z vlastnej výroby.
  • 20 rokov sa venujeme výrobe cereálnych výrobkov, funkčných tyčiniek a sypaných musli. Je to jediný biznis ktorý máme, nie je za nami žiadna finančná skupina, žiadny zahraničný akcionár či iný zahraničný kapitál. Za nami stoja naše výrobky, ktorých bolo dodnes viac ako 250. Všetky vytvorené zdroje poctivo zdaňujeme na Slovensku, snažíme sa byť zodpovedným zamestnávateľom a podnikateľským subjektom.
  • Vznikli sme ako mnoho iných slovenských podnikateľov, bez väčšej skúsenosti a kapitálu. Prvú výrobu sme otvorili v obci Čebovce v roku 1996. V roku 2002 vznikla možnosť i nevyhnutnosť preniesť výrobu domov, do Nitry, komplexne ju inovovať a zabezpečiť vyššie výrobné štandardy.
  • O výrobu, vývoj, služby zákazníkov a chod firmy sa stará 87 zamestnancov.
  • TEKMAR CZ je naša dcérska spoločnosť, ktoré zastrešuje distribúciu v Českej republike.
  • Inovatívnosť výrobkov, kvalita a bezpečnosť výroby je pre nás základným kritériom, preto sme členmi niekoľkých významných odborných organizácii, vlastníme medzinárodné certifikáty bezpečnej výroby a manažérskych systémov.
  • Našou prvoradou hodnotou sú produkty, do ktorým sme vložili príbeh, inovatívnosť, chuťovú pestrosť a želania spotrebiteľov.  
  • V živote každej firmy nie sú iba jednoduché situácie, museli sme zvládnuť i mnohé ťažkosti a o to viac si úprimne vážime všetky slovenské subjekty, ktoré ešte stále vyrábajú poctivé potraviny. Veľmi im držíme palce.
  • Našim základným krédom je nehovoriť o tom, akí sme dobrí, ale hovoriť o tom, aké dobré a kvalitné sú naše výrobky.

Po 20 rokoch intenzívnej práce by sme chceli vyjadriť poďakovanie všetkým našim zamestnancov za dôveru a lojalitu, našim podporovateľom a rodinám za trpezlivosť. Poďakovať sa dodávateľom služieb, obalov a surovín, dodávateľom technológii a všetkým, s ktorými sa denne stretávame.

Chceme sa poďakovať i za možnosť využívať zdroje Európskej únie, ktoré s pomocou nášho bankovému partnera Tatra banky a.s. významnou mierou prispeli k nášmu akceptovaniu ako významného európskeho výrobcu.

Veľmi sme vďační za možnosť výroby každej tyčinky a veľmi si preto vážime príležitosť, ktorú nám denne dávajú naši obchodní partneri a najmä VY VERNÍ SPOTREBITELIA.

Ďakujeme vám, že podporujete slovenskú firmu a pomáhate jej vytvárať hodnoty.Späť na Blog