Aké jedlo si dať po tréningu

Kvalitné tréningy nie sú iba o pravidelnom cvičení, ale aj o strave. Vaše tréningy budú mať dobré výsledky, ak si vyberiete tie správne potraviny na zregenerovanie svalov. A my máme pre vás tipy hneď na niekoľko chutných jedál.


Približne 30 až 45 minút pred tréningom by ste mali konzumovať ľahko stráviteľné sacharidy a bielkoviny. Sacharidy vám dodajú energiu a bielkoviny zabezpečia budovanie svalov. Ale ako je to s jedlom po cvičení?

Potraviny, ktoré by ste si mali dať po cvičení

Ideálne je, ak sa po tréningu stihnete najesť do 1 až 2 hodín. Čím rýchlejšie pomôžete svalom zotaviť sa, tým budú mať väčšiu šancu na lepšiu a rýchlejšiu regeneráciu. Môžete si napríklad dať srvátkový proteínový nápoj so sacharidmi (je vhodné užiť ho už do 40 až 50 minút po tréningu). Ale nestačí sa uspokojiť iba s nejakým nápojom. Potrebujete normálnu stravu.


Okrem kombinácie bielkoviny a sacharidy vám odporúčame dať si po tréningu bielkoviny so zeleninou a potravinami obsahujúcimi zdravé tuky.

photo-1441123285228-1448e608f3d5

Naše tipy:


Losos na listovej zelenine s olivovým olejom a semiačkami (napr. ľanové, tekvicové, slnečnicové)

Grilované kuracie prsia s hnedou ryžou

Omeleta so špenátom a paradajkami

Hovädzie mäso a varené zemiaky

Tvaroh s banánom

Tofu na listovej zelenine a semiačka

Tuniak so zeleninovým šalátom

Morčacie mäso na prírodno s pečenými zemiakmi alebo ryžou

Cottage cheese so zeleninou


Nezabudnite ani na dostatočný príjem tekutín.

Prečo práve tieto potraviny?

Ryby, vajíčka, tofu, oriešky a semiačka, morčacie, kuracie i hovädzie mäso...to všetko sú výborné zdroje bielkovín. Presnejšie hodnoty bielkovín v potravinách si môžete pozrieť v našom grafe. Ryža a zemiaky vám do tela dodajú dostatok sacharidov. Zelenina je zase plná vitamínov a je aj zdrojom vlákniny. Pre človeka, ktorý cvičí a trénuje, sú tieto potraviny nevyhnutné.

Niečo malé, ale plné proteínov

Ak hľadáte niečo, čo upokojí vaše chute, dajte si proteínovú tyčinku PROTEIN BAR s príchuťou čokoláda alebo cheesecake + chia z našej rady GREEN LINE. Ako novinku máme aj tyčinku s príchuťou banán + BCAA amino acids. Každá tyčinka PROTEIN BAR obsahuje:


vysoko kvalitnú zmes bielkovín,

nízky obsah jednoduchých sacharidov,

vysoký obsah vlákniny,

vitamíny.


No každá tyčinka má nejakú pridanú hodnotu. Napríklad čokoládová tyčinka Join nutrition navyše obsahuje aj glukozamín a chondroitín sulfát na podporu kĺbovej výživy. Cheese chia má omega 3 mastné kyseliny. Banán + BCAA amino acids sa pýši zvýšeným obsahom BCAA aminokyselín.

Už je len na vás, pre ktorú sa rozhodnete. Ale odporúčame ochutnať všetky.

Späť na Blog