Ako schudnúť z brucha

Keďže o chvíľu príde leto, je najvyšší čas pripraviť svoju postavu do plaviek. Veľkým problémom, ktorý trápi množstvo žien, je práve väčšie bruško. V článku nájdete tipy, ktoré vám pomôžu tento problém vyriešiť.

 

 

Chudnúť na brušku býva niekedy naozaj problém. Musíte dať do toho naozaj všetko, aby prišli pekné výsledky. A taktiež je dôležité, aby ste sa nezamerali iba na jednu vec. To znamená, že je potrebné skĺbiť cvičenie i stravu dohromady. Veď, ako sa hovorí, vo dvoch to ide lepšie. A tu to platí dvojnásobne.

Vaše stravovanie potrebuje úpravu

Pri zhadzovaní kíl z brucha je užitočné dodržiavať tieto rady:


  • Znížte príjem jednoduchých sacharidov (biely cukor, hroznový cukor…).

  • Jedzte najmä zložené sacharidy (celozrnné pečivo a cestoviny, cereálie, zeleninu ovocie…).

  • Obmedzte príjem tukov (vyprážané a mastné jedlá).

  • Zvýšte príjem bielkovín (proteínov). To, v ktorých potravinách sa ich nachádza najviac, zistíte v našom článku o bielkovinách.

  • Pite veľa tekutín (tým nemáme na mysli sladené vody).


Výbornými spaľovačmi tukov sú jabĺčka a citrusy, ako grep, pomaranč a citrón. Zaraďte ich pravidelne do svojho jedálnička. Najlepšie bude, ak ich skonzumujete v prvej polovici dňa. Jabĺčka perfektne naštartujú vaše trávenie. Tieto druhy ovocia ale nenahradzujte džúsmi z obchodu. Tie totiž obsahujú veľa cukru. Ovocie si radšej doma odšťavte.


Ak nemáte inšpiráciu, ako začať so zmenou stravy, máme pre vás pripravené 4 tipy za zdravú desiatu.

Cvičte pravidelne a zamerajte sa na...

Robenie brušákov vám síce spevní svalstvo, ale pokiaľ nedodržíte úpravu stravy, tuk vám z brucha nezmizne. Áno, môžete schudnúť pár kíl, ale veľké zázraky nečakajte. Tuky spaľujte aeróbnym cvičením. Okrem brušákov si choďte zabehať, plávať, bicyklovať atď. Budete chudnúť a zároveň sa vaša postava začne tvarovať.


Medzi cviky zamerané na brušné svalstvo patria napríklad skracovačky (bicyklové, s nohami kolmo, na fitlopte), obraty v sede, pilates, príťahy kolien v sede a tzv. Plank (Statická doska). Je to iba časť z možností, aké máte, ale zároveň je to najlepší a účinný spôsob, ako začať.

Pre bližšie vysvetlenie...

Skracovačky posilňujú brušné svaly, ale aj stehná. Sú jednoduché, no zo začiatku sa pri nich určite zapotíte. Sú to jedny z najúčinnejších cvikov určených na brušné svalstvo.


Ak vás bolieva chrbát, pomôže vám pilates. Tento druh cvičenia vám spevní svalstvo a budete chodiť vystretejší. Vďaka lepšiemu držaniu tela budete mať rovnejší chrbát, vyššie plecia a vtiahnuté bruško.


Cvik nazývaný Doska je úplnou bombou. Otočíte sa čelom k podložke, ako keby ste išli robiť brušáky. Dáte sa na špičky a opriete sa o lakte. Nohy a chrbát sú vystreté, zadok je mierne nadvihnutý a svaly napäté. V tejto polohe by ste mali vydržať aspoň 50 sekúnd. Potom si oddýchnite a cvik opakujte.

 Držíme palce!

 


Späť na Blog