Chrípka a choroby? Zažeňte ich športovými aktivitami

Chladné počasie so sebou prináša aj veľa prechladnutí a chorôb, ako je napríklad chrípka. Ak nechcete, aby vás bacily a vírusy premohli, budujte si svoju obranyschopnosť cvičením. My vám poradíme, ktoré športy sú na to ako stvorené.


Cvičenie má pozitívne účinky na našu psychiku a, samozrejme, aj fyzickú kondíciu. Vďaka endorfínom (hormónom šťastia), ktoré sa pri cvičení uvoľňujú, sa cítime výborne. A okrem toho, že si pohybom odbúravame stres, podporujeme svoje celkové zdravie, posilňujeme imunitu a znižujeme tak chrípke šancu ohroziť nás.


Myslite však na to, že nestačí, ak si doma raz za mesiac zacvičíte pred telkou. Malo by ísť o pravidelnú pohybovú činnosť. Pravidelné športovanie dokáže ovplyvniť imunitný systém. Nemusí ísť o nič náročné, práve naopak. Ak by ste to s cvičením preháňali a nedopriali si ani poriadny oddych a regeneráciu, vaša obranyschopnosť by sa znížila. Takže, ako sa hovorí, zlatá stredná cesta je tá najlepšia. Každému vyhovuje niečo iné, ale napríklad pohybovou aktivitou 2-krát do týždňa dokážete urobiť divy.


A teraz si poďme predstaviť športové aktivity, ktoré by ste mohli zaradiť do vášho životného štýlu.

Behom k zdraviu

Vďaka behu sa zvyšuje produkcia obranných buniek. Organizmus tak môže rýchlejšie bojovať s baktériami a vírusmi. Zapamätajte si ale, že imunitu vám zlepší iba dlhodobé behanie, ktoré je úmerné vašim schopnostiam.

x9tN4plEiWYLD72Y7qhpmp1iIaCB5SMMu3YLxwWrHGYSbch6ZpOUkCxi2apHBU2UIz60E42dbTMK3kXOVO94aI07DquY0B1NZDoCb3TgPdy_qPuwIEPOCAhr0-PrwXNAkNdW71fa

Joga je skvelou prevenciou pred chorobami

Joga obsahuje veľké množstvo cvičení, ktoré na nás pôsobia pozitívne vo viacerých smeroch (fyzických aj psychických). Joga cviky sú dobrou prevenciou proti bakteriálnym a vírusovým ochoreniam. Cvičte záklonové pozície, pri ktorých si aktivujete týmus (teliesko v hrudnom koši medzi pľúcami), ktorý je súčasťou imunitného systému.


Vyskúšajte napríklad známy cvik Pozdrav slnku”, pri ktorom sa využíva práve táto záklonová pozícia. S imunitným systémom vám pomôže aj cvik sviečka”, ktorá zaistí lepšie prúdenie tekutín v tele a aktivuje lymfu (odvádza z tela škodlivé látky).


Plávanie a otužovanie v jednom

Aj plávanie je šport, ktorý zlepšuje našu obranyschopnosť. S pravidelným plávaním odpláva chrípka, nádcha a iné nepríjemné choroby. A s týmto športom môžete spojiť aj otužovanie v chladnejšej vode. Vďaka nemu vás už nebudú trápiť choroby dýchacích ciest.

7ZkxDdFA-47leROL2Qh_8YlDbH4dMZ8M6kei-uXGw0G2soZzrrSfdjK612gWZBAxsDNbjYaPx9L7ZMcT_I_7LVHIzcsvcmfVY_yYzbYfvgXq5v5OINFqR7sAh7J3Tdr5jUiVabnB
Späť na Blog