Diéta alebo životný štýl?

Stravovanie za posledných pár rokov prešlo značnými zmenami. S pojmami vegan, vegetarián, frutarián, vitarián, flexaterián a iný „arián“ ste sa už určite stretli. Mnohí  chceli len zhodiť nejaké to kilečko – dve a tak začali experimentovať so stravou a skúšať rôzne diéty. Ďalšou skupinou sú milovníci zvierat, ktorí si povedali, že nebudú podporovať  praktiky pri chove zvierat. Dôvody na zmenu stravovania môžu byť ale napríklad aj enviromentálne. Vedeli ste, že na produkciu 1kg živočíšnej bielkoviny sa spotrebujú 3kg rastlinných?  

679 

Najprísnejšie to berú frutariáni. Ich strava pozostáva zo surového ovocia, orechov a niektorých druhov zeleniny. Keďže pri zbere plodín nimi konzumovanými sa nesmie ublížiť rastline, odmietajú obilie, listovú a koreňovú zeleninu.

Vitariáni zase konzumujú výhradne tepelne neupravovanú stravu, pretože podľa ich presvedčenia, tepelnou úpravou sa strácajú z potravín vitamíny a cenné látky.

Vegáni vynechávajú z jedálnička všetko živočíšneho pôvodu. Okrem mäsa sú pre nich tabu aj vajcia, mlieko i med.

Vegetariáni... Ako sa spieva v jednej pesničke, rozhodne ich nepozývajte na zabíjačku, pretože nejedia žiadne mäso vrátane živočíšnych produktov, kvôli ktorým bolo zabité zviera.

No a najbenevolentnejšie to vnímajú flexateriáni, ktorý síce jedia niektoré druhy mäsa, ale len v obmedzenom množstve a značne preferujú zeleninu a ovocie.

Bez ohľadu na to, či v tejto oblasti len experimentujete alebo ste zarytým priaznivcom niektorej z posledných 3 kategórií, sme s Vami a radi by sme upriamili Vašu pozornosť na super tyčinku, ktorá bola ocenená aj medzinárodne J

img_20180916_095339_935 (1) 

Tyčinky VEGAN PROTEIN si Vás isto získajú. Ako vegáni či vegetariáni si isto strážite príjem bielkovín aj vitamínu B12, ktoré môžu byť deficitné z dôvodu vylúčenia mäsa.  Proteíny obsiahnuté v tyčinke sú čisto rastlinné – ryžový, hrachový a sójový. Vegan tyčinky majú aj veľa vlákniny, vitamíny (C, E, niacín, kyselinu pantotenovú, B6, B2, B1, kyselinu listovú, biotín, B12), vápnik a L-karnitín, ktorý dobre poznajú všetci, čo sa snažia schudnúť. V ponuke sú 3 varianty: na prebudenie cappuccino, pre milovníkov čokoládovej chute dávame do pozornosti  kakaové nibsy (olúpané a pražené kúsky kakaových bôbov) a kto má rád svieže chute, môže siahnuť po čokoládovo-mandarínkovej.    Späť na Blog