Osviežujúce letné nápoje, z ktorých nepriberiete

Nie, nemusíte piť iba čistú vodu, aby ste sa vyhli kalóriám v malinovkách z obchodu. Urobte si letné zdravé nápoje plné vitamínov. Osviežia vás a rozhodne vám zlepšia deň.


Mätovo-citrusová limonáda

Klasickú mätovú limonádu poznáme všetci a môžeme si dovoliť tvrdiť, že je to jeden z najosviežujúcejších letných nápojov. No čo tak si ju ešte vylepšiť a objaviť novú chuť? Máme pre vás tip na citrusovú limonádu. Potrebujete:


lístky mäty

1 citrón

1 pomaranč

1 limetku

2 až 3 lyžice domáceho bazového sirupu

1 l vody

0,5 l minerálky


Postup je nasledovný. Vytlačte pomaranč, limetku aj citrón. Prilejte bazový sirup a zalejte vodou a minerálkou. Namiesto cukru môžete použiť trošku medu. Nakoniec pridajte lístky mäty a nechajte vychladiť v chladničke.

Do limonády dajte aj nakrájané kolieska ovocia. No najprv umyte poriadne kôru citrusov, najlepšie nejakou kefkou. Ak sa bojíte postrekovaného ovocia, namočte citrusy do 2 dcl vody s 1 lyžicou octu. Ocot kôru zbaví škodlivín. Nebojte sa, kôra od neho nenapáchne.

Levanduľová dobrota

Obľúbená bylinka, ktorá nepatrí iba do skrine a šuflíkov, ale napríklad aj do vašej limonády. Má protizápalové účinky, zlepšuje spánok a môžete si ju vychutnať aj z pohára. Potrebujete na to:


3 veľké lyžice sušenej levandule

2 limetky

4 dcl vriacej vody

4 dcl vody (môže byť aj minerálka)


Kvety levandule zalejte vriacou vodou. Lúhujte pokojne aj niekoľko hodín. Môžete si ju zaliať v jeden deň a až na druhý deň robiť limonádu, bude mať lepšiu chuť. Odvar z levandule zlejte do džbánu. Vyšťavte do odvaru 2 limetky. Dolejte vodou alebo minerálkou. Podľa chuti doslaďte stéviou. Pridajte ľad a ako ozdobu dajte na vrch vetvičku zo sušenej levandule.

Jahodový raj

Milujete jahody rovnako ako my? Okrem toho, že sú chutné, majú aj nízky obsah kalórií a sacharidov, vysoký obsah vlákniny a vitamínu C. A taktiež pomáhajú redukovať vrásky. No a aby ste si z nich spravili nejaké to letné osvieženie, potrebujete tieto ingrediencie:


300 g jahôd

1 l vody

2 citróny

2 lyžice agávového sirupu

drvený ľad


Jahody očistite od stopiek a rozmixujte. Pár kúskov si nechajte v celku na ozdobu. S jahodami môžete rozmixovať aj pár lístkov mäty alebo bazalky pre ešte lepšiu chuť. Pridajte šťavu z citrónov, sirup z agávy a drvený ľad. Dolejte vodou. Jahody, ktoré ste si odložili, narežte odspodu a zaveste na okraj pohárov. Pridajte slamku a môžete vychutnávať.A ak by ste si chceli ešte aj zdravo zamaškrtiť, dajte si k limonáde našu tyčinku Muesli & Super Fruits bez pridaného cukru. Obsahuje železo, vitamín B9 a vitamín D. Užite si s nami leto naplno!

Späť na Blog