Outdoor športy, ktoré môžete v jeseni robiť aj vy

To, že sa nám končí leto, športu až tak veľmi nevadí. Hýbať sa môžete tak či tak a my vám dáme niekoľko tipov na super športové aktivity, ktoré môžete robiť aj v chladnejšej jeseni.

Robiť športy v jeseni sa vyplatí. Prečo? Lebo si posilňujete svoju imunitu a užívate si pohľad na krásnu farebnú prírodu, odreagujete sa a zaženiete stres.

Beh nesklame

Poďte si zabehať! Jeseň je skvelým obdobím na behanie. No nepozerajte sa na to negatívne: vonku je chladno, je tam škaredo, popŕcha...nejdem behať. Takto zostanete ležať na gauči (čo je síce pekná predstava, ale ak chcete športovať, nie celkom ideálna.) Musíte sa na to pozerať z opačného konca. Keď si pôjdete zabehať, vyplavia sa vám do tela endorfíny (hormóny šťastia) a náladu vám nepokazí ani smutné počasie.


V každom prípade sa však vyzbrojte kvalitným oblečením (najlepšie nepremokavým) a bežeckými teniskami. Nezabudnite ani na 5-minutovú rozcvičku pred behaním.

Nordic walking

Ak pre vás behanie nie je úplne to pravé, vyskúšajte rezkú chôdzu. Ide o dynamické kráčanie so špeciálnymi palicami, ktoré držíte v rukách. Okrem nôh sú v pohybe paže, ruky, zadok a celý trup. Nordic walking môžete praktizovať kdekoľvek (na horách, v parku, vo vašom okolí…). S týmto športom dokážete spáliť až 390 kalórií za hodinu.

Už ste skúšali športové lezenie?

Teraz nemyslíme na horolezectvo, ale na lezenie po lezeckých stenách. Nájdete ich, samozrejme, v rôznych športových centrách, ale aj vonku, priamo v prírode. Tieto lezecké steny sú zabezpečené a vhodné aj pre začiatočníkov. Nemusíte sa báť, že na vás spadne nejaká skala, všetko zodpovedá bezpečnostným normám. Športové lezenie môžete robiť vo dvojici. Jeden lezie a druhý ho istí. Buď za prítomnosti inštruktora, alebo už ako zaučení lezci môžete robiť túto aktivitu sami.

Lukostreľba

Túžite skôr po zážitku a odreagovaní sa? Lukostreľba je pre vás to pravé. Cieľom nie je iba trafiť terč, ale strieľať z rôznych vzdialeností a zásahmi nazbierať čo najväčší počet bodov. Je to zábava a príjemne strávený čas zároveň.


Šarkany

Ak hľadáte nejakú športovú aktivitu pre seba aj deti, choďte púšťať šarkanov. Možno vám to príde ako absurdná športová aktivita, ale aj pri púšťaní šarkanov musíte získať určité znalosti a šikovnosť. Na jeseň sa organizujú v mestách aj súťaže v púšťaní šarkanov, takže môžete predviesť svoje schopnosti.

Športový deň? Zabaľte si so sebou tyčinku TEKMAR

Nezabudnite si ku každej športovej aktivite so sebou zobrať aj niektorú z našich TEKMAR tyčiniek. Dodajú vám energiu, ktorú potrebujete na zdolanie vašich športových cieľov a spríjemnia deň skvelou chuťou. Môžete si ich objednať aj priamo v našom e-shope.

Späť na Blog