Prečo by sme mali jesť orechy?

 

Máte  chuť na nejakú zdravú maškrtu, potrebujete zahnať hlad a dodať do tela energiu, ale neviete čo by ste si dali? Skúste orechy. Doplnia do vášho tela dôležité živiny potrebné pre váš organizmus. Orechy by mali byť súčasťou jedálnička každého športovca, ale aj tých, ktorí sa chcú zdravo stravovať.

Prečo práve orechy?

Orechy sú zdrojom bielkovín, tukov, minerálnych látok a vitamínov. Obsahujú až 25 % bielkovín a 40 % tukov. Prečo sú zdravé aj napriek tomu že obsahujú veľa tuku? Pretože tuky  v orechoch sú tvorené najmä „dobrými“ omega 3 mastnými kyselinami. Tie sú zodpovedné za správne fungovanie srdcovocievneho systému, pretože znižujú „zlý“ cholesterol v krvi. Zároveň sú potrebné, aby mozog správne pracoval. Okrem toho, orechy doplnia do tela vlákninu, ktorá je dôležitá pre dobré trávenie.

mira-bozhko-195632

Môžete si vybrať rôzne druhy orechov.

U nás sú najbežnejšie vlašské orechy. Spomedzi všetkých orechov obsahujú najviac omega 3 mastných kyselín. Do tela dodajú železo, vápnik, fosfor, draslík a zinok. Rovnako arašidy pozná asi každý z nás. Napriek tomu, že sa nazývajú aj burské oriešky, sú to strukoviny. Obsahujú až 25 % bielkovín. Lieskovce v porovnaní s ostatnými orechmi obsahujú najviac vitamínu E, ktorý je prírodný antioxidant a chráni bunky v organizme pred poškodením. Vďaka tomu, že para orechy majú vysoký obsah vitamínu B1, sú ideálne pre tých, čo sú podráždení alebo depresívni. Majú vysoký obsah selénu, ktorý chráni bunky pred poškodením. Kešu oriešky majú sladkastú chuť. Obsahujú veľa horčíka, betakaroténu a zinku. Horčík pomáha predchádzať svalovým kŕčom a znižuje napätie vo svaloch. Ak máte problémy s pálením záhy, skúste si dať mandle. Sú bohaté na vápnik a horčík. Vápnik podporuje stavbu pohybového aparátu. Oba tieto prvky pôsobia blahodarne na nervovú sústavu. Napriek tomu, že konzumácia orechov má pozitívny vplyv na organizmus, ľudia, ktorí sú alergický na niektoré potraviny, by mali byť v ich konzumácii opatrní. Orechy patria medzi najčastejšie alergény.  Nemali by ich konzumovať ani malé deti.

precojestorechy2

Pripravte si zdravý snack s orechmi a zažeňte hlad

Orechy môžete jesť samé alebo si ich môžete pridávať do jogurtov, šalátov a takto si spraviť zdravý snack. Výborné sú aj orechy s medom a jablkom. Ak sa pridajú do ovsených vločiek, pripravíte si zdravé raňajky. Ak nemáte čas na takúto prípravu, tak ochutnajte naše produkty. Jedinečná tyčinka Muesli Women Line s lieskovými orechmi a s nízkym obsahom cukru vám dodá do tela bielkoviny, vlákninu aj minerálne látky. Alebo si dajte prémiové tyčinky Harmony a Vitality z prírodných surovín s lieskovými orechmi, mandľami a para orechmi, obohatené o vitamíny A, C a E. Máme aj niečo pre tých, ktorí obľubujú produkty RAW. Ak máte radi kombináciu orechov s medom alebo s tekvicou a ovocím, určite vyskúšajte tyčinky NatureLand, ktoré majú nízky obsah sodíka a sú zdrojom vlákniny. Záleží len na vás, čo si vyberiete.Späť na Blog