Proteínové tyčinky – super recept pre naše telo

Prečo sú proteíny také dôležité pre náš organizmus a v akých potravinách ich nájdete? To všetko sa dočítate v našom článku.

Proteíny a ich úloha

Proteíny alebo inak povedané aj bielkoviny sú veľmi dôležitou stavebnou látkou nášho tela. Zúčastňujú sa na látkovej premene, podieľajú sa na stavbe nášho tela, na obnove a správnom fungovaní všetkých živých buniek.


Telo si bielkoviny vytvára samo z aminokyselín. Neesenciálne aminokyseliny si telo vie vytvoriť. Esenciálne aminokyseliny si ale vytvoriť nevie, a preto ich treba dodať stravou. Po tom, ako do tela prijmeme bielkoviny (formou stravy), sa pomocou trávenia rozkladajú na aminokyseliny. Aminokyseliny sú následne absorbované organizmom a využité na tvorbu iných telových bielkovín. Je to cyklus, ktorý sa neustále opakuje.


Keď do nášho tela dostaneme každý deň potrebné množstvo bielkovín, tento cyklus bude fungovať tak, ako má. Živočíšne bielkoviny nájdeme v mäse, rybách, vajciach, mlieku, mliečnych výrobkoch… Rastlinné v strukovinách, obilninách, semienkach a v orieškoch.

Proteínové tyčinky TEKMAR

Zdrojom bielkovín môžu byť aj tyčinky. Správny pomer prospešných bielkovín nájdete aj v tyčinkách TEKMAR. Proteínová tyčinka s hmotnosťou 60 g obsahuje až 25 % podiel zmesi rastlinných a živočíšnych proteínov. Rastlinné proteíny v tyčinke zastupuje sójový a ryžový proteín. Živočíšne proteíny v nej zastupuje srvátkový, mliečny a vaječný proteín.


V našich proteínových tyčinkách sme vybilancovali množstvo aminokyselinového zloženia, práve v tom spočíva ich kvalita. Vďaka tyčinke dostanete do tela potrebné živiny a ľahko sa zasýtite. Má nízky obsah jednoduchých sacharidov a je obľúbeným produktom ľudí, ktorí nechcú pribrať na váhe. Naše tyčinky konzumujú aj športovci, aby doplnili do tela potrebné živiny a podporili budovanie svalovej hmoty. Samozrejme, budovanie svalov ovplyvňuje mnoho ďalších faktorov.

 Vyskúšajte obľúbenú tyčinku PROTEIN BAR CHOCOLATE + JOINT NUTRITION SUPPORT prvotriedne nabitú bielkovinami a vlákninou alebo tyčinku PROTEIN BAR CHEESECAKE + OMEGA 3 FATTY ACIDS s príchuťou cheesecake a s chia semienkami. Podrobnejšie informácie sa o nich dočítate v našom predošlom článku.Späť na Blog