Tipy, kam sa vybrať na turistiku na Slovensku

Slovensko je nádherné, to vám asi hovoriť nemusíme. Ale ak by ste jeho krásy chceli spoznať ešte viac, pripravili sme pre vás niekoľko tipov, kam sa u nás vybrať na turistiku.


Miest, ktoré môžete navštíviť, sú tisíce. Na výber máte ľahké, stredné, ale aj ťažké túry podľa svojich fyzických možností. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek túru, v rámci základnej výbavy si určite pribaľte: kvalitnú športovú (turistickú) obuv, náhradné oblečenie, nepremokavú bundu, dostatok jedla a pitia.

Slovenský raj a novootvorená roklina Kyseľ

40 rokov bola roklina Kyseľ ukrytá pred očami turistov. Iba nedávno ju sprístupnili verejnosti. Toto miesto bolo totiž uzavreté po veľkom požiari, ktorý zničil viac ako 30 hektárov lesa. Dnes je však už turistická trasa otvorená a vy ju môžete navštíviť. Pripravte sa ale na náročnejšie výstupy s reťazami, stúpačkami či rebríkmi, ktoré budete musieť zvládnuť.


Rozprávková príroda Slovenského raja

Slávna Terchová (Malá Fatra)

Aj v Terchovej nájdete nádherné trasy s vodopádmi, rebríkmi alebo mostíkmi. Sú tu však aj ľahké turistické trasy, ktoré bez problémov zvládnu deti. Jánošíkove diery sú naozaj čarovné miesto, ktoré by mal vidieť každý. Okrem toho tu nájdete aj veľkú sochu Jánošíka, drevené koliby, kde sa môžete najesť, a taktiež veľmi príjemnú atmosféru. Pre náročnejších sú tu vrchy Malý a Veľký Rozsutec, no navštíviť môžete aj Šútovský vodopád, ktorý má výšku 38 metrov. V Terchovej si máte naozaj z čoho vyberať.


Malý Rozsutec

Štrbské pleso ponúka veľa možností pre každého

Či už sa na Štrbské pleso vyberiete s partiou turistov, s rodinou, alebo iba ako pár, určite tu nájdete to, po čom túžite. Vášnivci môžu napríklad absolvovať turistickú trasu Štrbské pleso Jamské pleso Kriváň. No zo Štrbského plesa navštívite aj Tri studničky, Chatu pod Soliskom, Mlynickú dolinu, Vodopád Skok, Popradské pleso a mnoho ďalších.


Deti si tu zamilujú člnkovanie na jazere, veveričí park, adrenalínový park pre deti alebo zažijú jazdu na známej zubačke.


Vodopád Skok - autor: Andrej Galica

Staré, známe a slovenské…

Nemôžeme zabudnúť ani na známy Chopok, Ďumbier alebo Kráľovu hoľu. Na týchto miestach oceníte nezabudnuteľné výhľady. Máte možnosť absolvovať tu aj náročnejšie niekoľko hodinové túry. Napríklad z Jasnej na Chopok (5 hodín), z Mýta pod Ďumbierom cez Halašovu jamu, Trangošku až na Ďumbier (9 hodín). Na Kráľovu hoľu sa môžete dostať z dedinky Liptovská Teplička alebo kratšou cestou z Telgártu.

Chopok

Pribaľte si aj kúsok energie

Nezabudnite si na turistiku pribaliť aj niektorú z našich TEKMAR tyčiniek. Zasýti vás vtedy, keď to budete najviac potrebovať. :) Môžete vyskúšať aj našu novinku Protein Bites s vysokým obsahom bielkovín. Sú to malé chutné kúsky v jogurtovej poleve.

Späť na Blog