Zdravé chudnutie: Doprajte si sladké bez výčitiek!

Rýchlo, zdravo a so sladkým. Tak také chudnutie by si želal snáď každý. Nuž, nie všetko ide tak ľahko a bezproblémovo. No v každom prípade, aj keď držíte diétu, kúsok sladkého si dopriať môžete.

Čo by sme si mali predstaviť pod pojmom zdravé chudnutie?

Chudnutie, pri ktorom strácame tukovú hmotu a nie svalovú. Zdravé chudnutie taktiež znamená to, že počas diéty budete mať dostatočný prísun vitamínov a minerálov a že sa ubránite vašim chúťkam na nezdravé jedlo

Na čo myslieť a nezabudnúť

Pred tým, ako začnete s nejakou diétou, urobte si jedálniček dopredu. Mali by ste ho mať prispôsobený na mieru. Každý sme predsa iný. Pokiaľ bol váš doterajší denný príjem kalórií napríklad 2000 kcal, skúste ho znížiť na 1500 kcal. Pri diéte je taktiež potrebné zohľadňovať genetiku, váš metabolizmus, váhu atď.

Okrem vitamínov a antioxidantov nezabúdajte ani na bielkoviny. 1 až 1,5 g bielkovín postačí na 1 kg vašej váhy. Kde a v akom jedle nájdete bielkoviny, si môžete pozrieť v našom grafe.

dreamstime_s_49148174 

Prioritou by mal byť aj príjem tekutín. Ak chcete chudnúť a nepijete dostatočné množstvo tekutín, nemôžete očakávať skvelé výsledky. Vaše telo sa potrebuje zbaviť odpadových látok a na to potrebujete vypiť aspoň 2 litre vody denne. Rôzne sladené nápoje sa ale do tekutín nezaraďujú.

Bez pohybu to nejde

Presne tak. Pohyb by mal byť našou prirodzenou súčasťou. Nestačí iba vyjsť schody na štvrté poschodie. Cvičte aspoň 2 až 3-krát do týždňa. Vyskúšajte rôzne cviky alebo druhy športov a vyberte si ten, ktorý vás baví a sedí vám. Nečakajte však, že schudnete 10 kg mihnutím oka. Chudnúť by ste mali postupne (napríklad 2 kg mesačne). Nič netreba siliť, aby sa nedostavil jojo efekt. Víťazstvo nie je iba schudnúť, ale aj si túto váhu udržať.

Ak neviete, s akými cvikmi začať, inšpirujte sa našimi tipmi a poďte s nami toto leto do plaviek!

A čo sladké?

Ak ste boli doteraz zvyknutí na veľké množstvo sladkého, nevyraďte sladkosti zo svojho jedálnička zo dňa na deň. Choďte na to postupne. Vaše telo je totiž, takpovediac, na cukre závislé. Je zvyknuté mať určitú hladinu cukru a keď mu ju zoberiete, nemusíte sa cítiť dobre. Preto začnite opatrne, až kým dávky cukru neznížite na minimum. Telo na to potrebuje čas. V každom prípade si raz za čas nejakú tú malú sladkosť dopriať môžete. Skúste do jedálnička zaradiť viac čerstvého ovocia. To síce obsahuje cukor, ale prírodný. A ten vám neublíži.

Zdravé tyčinky nahradia sladkosti

A máme pre vás dobrú správu. Ak sa obávate, že bez sladkého to nevydržíte, existujú aj zdravé sladkosti”, ktoré vašej váhe neublížia. TEKMAR už dlhé roky vyrába tyčinky, ktoré jedia športovci, ale aj tí, ktorí sa snažia chudnúť.

Copy of 5D3_9158.jpg

Skvelé sú napríklad proteínové tyčinky Green Line. Sú určené pre tých, ktorí majú radi zdravý životný štýl. Tyčinka obsahuje potrebné živiny, aminokyseliny vhodné na budovanie svalovej hmoty. Majú nízky obsah jednoduchých sacharidov a zasýtia vás na dlhú dobu. Tyčinky Green Line vám nahradia sladké a môžete si ich dopriať pravidelne a bez výčitiek.
Späť na Blog