Posilňujte imunitu už aj v lete!

Ak ste si mysleli, že obdobie chrípok a slabej imunity je v lete za nami, tak opak je pravdou a pozor si treba dávať na tzv. letnú chrípku, ktorá môže byť spôsobená teplotnými rozdielmi - prechod z klimatizovanej miestnosti do tepla, skákanie do studenej vody počas horúcich letných dní, pitie ľadových nápojov a podobne.

Určite nikto z vás by nerád strávil krásne slnečné dni po perinou, preto netreba zabúdať na starostlivosť o svoju imunitu ani počas ostatných ročných období, leto nevynímajúc. 

imunita 

Ako posilniť imunitu?

  ·         Zdravou a pestrou stravou, bohatou na vitamíny, minerálne látky a stopové prvky.

  ·         Dostatočným prijímom tekutín.

  ·         Otužovaním.

  ·         Dostatkom spánku.

  ·         Primeranou telesnou aktivitou.

  ·         Pomôcť môžu bylinky, ktoré môžete mať vždy po ruke – mäta, zázvor, echinacea, ženšen a iné.

  ·       A v neposlednom rade sú dôležité probiotiká – živé kultúry, ktoré podporujú zdravé trávenie a normalizujú črevnú mikroflóru. V našich tyčinkách Green Line Probiotic tiež nájdete 4 probiotické kmene bakterií mliečneho kvasenia v takom množstve aby sa dosiahol ich pozitívny účinok – pomáhajú pri zlom trávení, pri hnačke, zápche a zápalových procesoch v hrubom čreve. Ich účinok je podporený obsahom vlákniny z ovsených vločiek a inulínu, ktorá zabezpečí podmienky pre rozmnožovanie a rast probiotických baktérií v tráviacom trakte.

  probiotic banner Späť na Blog